Ceza Hukuku

Ceza Avukatının Önemi

Ceza hukuku, diğer hukuk dallarından çok daha farklı özelliklere sahiptir. Ceza hukukundan doğan uyuşmazlıklar, hukuk davalarından ayrı bir uzmanlık gerektirmekte ve avukatın hitabet yeteneği, ikna kabiliyeti gibi maharetleri bu alanda çok daha fazla ön plana çıkmaktadır. Kor Avukatlık ve Danışmanlık bünyesinde, ceza davalarına ilişkin tüm süreç uzman ceza avukatlarımız tarafından titizlikle ele alınmakta ve en küçük detayın bile dosya seyrini tamamen değiştirebileceğinin bilinciyle, anında müdahale ile takip edilmektedir.

Yakalanma veya Tutuklanma

İlk Müdahelenin Hayati Önemi

Ceza hukuku alanında, yakalama yahut tutuklama gibi tedbirler ile kişi özgürlüğünün kısıtlanması söz konusu olduğundan, yerinde ve zamanında yapılan müdahaleler hayati önem arz etmektedir. Böyle durumlarda, kişinin yasal haklarının maksimum derecede korunabilmesi adına gerekli tedbirler uzman ceza avukatı birimimizce alınmakta ve dosyalarınız, tarafımızca, özenle yürütülmektedir.

Suç işlediği şüphesi altında bulunan kişinin emniyette vereceği ilk ifade, aslında bir çıkış biletidir. Bu ifade, yargılama sürecinin seyrini belirlemede kritik öneme sahiptir. Ceza dosyalarında, avukat tarafından yapılacak müdahalenin emniyetteki ilk ifadeden önce yapılması, dosyanın tüm seyrini değiştirebilecektir.

Ceza davaları birimimizde, yakalama, el koyma, arama, gözaltı, imza yükümlülüğü, yurt dışına çıkış yasağı gibi koruma tedbirlerine itiraz başvuruları, tutuklamaya itiraz başvuruları, hapis cezasının infazının ertelenmesi yoluna başvuru gibi faaliyetlerle birlikte, soruşturma ve kovuşturma aşamalarında şüpheli veya sanık müdafiliği, mağdur veya müşteki vekilliği görevleri ifa edilmektedir.

Ceza Hukuku

Başvuru Türleri

Ceza dosyalarımızı ekseriyetle bilişim suçları, mali suçlar, kaçakçılık suçları, kasten öldürme, kasten yaralama, yağma, nitelikli dolandırıcılık, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti gibi suç tipleri oluşturmaktadır.Ceza davalarına ilişkin sürecin tamamı, ofisimizde, ceza muhakemesi hukuku alanında uzmanlaşmış olan ceza avukatlarımız tarafından yürütülmekte ve dosyalarımız her biri, ofis içi toplantılarla birçok kez tartışılmadır.

Dosya kapsamında gerekli görüldüğü takdirde, hukuki alan dışında uzmanlık gerektiren konularda tarafımızca adli tıp uzmanı yetkili hekim, bilişim uzmanı gibi çeşitli meslek dallarından duayen isimlerin uzmanlıklarına başvurularak uzman görüşü alınmakta ve ayrıca dosyaların çözümlenmesinde teknolojinin sunduğu imkanlar en üst düzeyde kullanılmaktadır.

İletişim

MERKEZ OFİS
Armada İş Merkezi Kat: 12 No:18 Yenimahalle/Ankara
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pzt-Cum: 9:00 – 18:30
Cts: 9:00-16:00

DANIŞMA HATTI

Kor Avukatlık ve Danışmanlık. Bu sitede bulunan bütün içerik, Türkiye Barolar Birliği’nin Meslek Kurallarına uygun şekilde tasarlanmış olup sadece bilgilendirme amaçlıdır.                             

Copyright © KorHukuk 2020