Gümrük Hukuku

Gümrük Hukuku Avukatı

Gümrük hukuku avukatı olarak, gümrük idaresiyle yaşanan uyuşmazlıklar kapsamında gerek önleyici hukuk gerekse onarıcı hukuk hizmetleri yürütmekteyiz.

Ofisimiz, özel hukuk biriminde alanında uzman gümrük hukuku avukatı kadrosuyla çalışmaktadır.

Gümrük Hukuku Avukatı Hizmetlerimiz

Amaç ve Kapsam

Gümrük hukuku kapsamında dava takibi ve hukuki danışmanlık  hizmetlerinin yürütülmesi, itiraz ve uzlaşma süreçlerinin yönetimi ofisimiz kurucu ortakları tarafından sağlanmakta olup; gümrük hukuku, İstanbul, İzmir, Samsun ve Mersin illeriyle birlikte Türkiye’nin birçok şehrinde etkin rol oynadığımız uyuşmazlık alanlarından bir tanesidir.

Kor Avukatlık ve Danışmanlık, gümrük hukuku kapsamında gümrük idaresi tarafından ilgili mevzuata veya gerçeğe aykırı olarak tesis edilen işlemlerin itirazına ve iptaline ilişkin hizmetleri sağlamaktadır.

Gümrük idaresi tarafından düzenlenen gümrük vergilerine karşı uzlaşma sürecine girilmesi, itiraz yolunun işletilmesi, idari yargı nezdinde iptal davası açılması gibi tüm hukuki süreçleri yönetirken aynı zamanda ithalat ve ihracat süreçlerinin gerektirdiği hukuki gereklilikleri sağlanması için gerekli bilgi ve tecrübeye sahip alanında uzman avukat ekibimiz ile başta Ankara olmak üzere yurtiçinde ve yurtdışında faaliyet göstermekteyiz.

Gümrük Hukuku

Uygulama Alanları

Kor Avukatlık ve Danışmanlık bünyesinde, kurumsal şirketlere gümrük hukuku konusunda danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmekte, özel gümrük müşavirliği firmaları ve Ticaret Bakanlığı ile bazı ortak çalışmalar yürütülmektedir.

Şirket vekilliği hizmetimiz kapsamında gerek yerel gerek uluslararası ticari alım satım sözleşmelerinin hazırlanması, mevcut sözleşmelerin revize edilmesi, ithalat ve ihracat işlemlerinin mevzuat hükümlerine uygun yürütülmesi, gümrük beyannameleriyle ilgili yaşanabilecek uyuşmazlıkların çözümü, anti-damping uygulamaları ve bu uygulamalarla ilgili olarak yaşanabilecek uyuşmazlıkların çözümü, gümrük vergi uyuşmazlıklarının çözümü alanlarında çalışılmaktadır.

Gümrük Mevzuatı oldukça uzun ve ayrıntılı bir mevzuattır. Bu nedenle özel bir uzmanlık alanı ihtiva etmektedir.

Gümrük idaresi, Gümrük Mevzuatının ihlal edildiği durumlarda, ihlalin niteliğine göre değişen para cezaları uygular.

İhlal fiili aynı zamanda “kaçakçılık” suçuna vücut veriyorsa, kişilerin cezai sorumluluğu da doğmakta ve hapis cezasıyla karşılaşma riski bulunmaktadır.

Avukat kadromuz, gümrük ve ticaret hukukunun tüm inceliklerine vakıf olup ele aldığı uyuşmazlıklara Müvekkil menfaatlerini en üst düzeyde gözeterek pratik ve çözüm odaklı yaklaşmaktadır.

Kor Avukatlık ve Danışmanlık, gümrük hukuku alanında güncel hukuki gelişmeleri yakından takip ederek Müvekkillerini düzenli olarak bilgilendirmekte, gerek önleyici hukuk hizmeti kapsamında gerek dava süreçlerinde ele aldığı tüm uyuşmazlıkları titizlikle yürüterek başarıyla sonuçlandırmaktadır.

İletişim

MERKEZ OFİS
Armada İş Merkezi Kat: 12 No:18 Yenimahalle/Ankara
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pzt-Cum: 9:00 – 18:30
Cts: 9:00-16:00

DANIŞMA HATTI

Kor Avukatlık ve Danışmanlık. Bu sitede bulunan bütün içerik, Türkiye Barolar Birliği’nin Meslek Kurallarına uygun şekilde tasarlanmış olup sadece bilgilendirme amaçlıdır.                             

Copyright © KorHukuk 2020