Mobbing

Mobbing Avukatı

Mobbing avukatı olarak, işçi işveren uyuşmazlıkları ve ayrıca idari uyuşmazlıklar kapsamında gerek önleyici hukuk gerekse onarıcı hukuk hizmetleri yürütmekteyiz. Bu çerçevede, ofisimizde, müvekkil şirketlere mobbing eğitimi verilmekte ve mobbing kapsamına giren davranışlardan kaçınılarak yasaya uyumlu davranılması hedeflenmektedir.

Mobbing kapsamında dava takibi ve danışmanlık hizmetlerinin yürütülmesi, ofisimiz kurucu ortakları tarafından sağlanmaktadır.

Ofisimiz, özel hukuk biriminde alanında uzman mobbing avukatı ve tazminat hukuku avukatı kadrosuyla çalışmaktadır.

Mobbing Nedir

Amaç ve Kapsam

Mobbing, kamuda ve özel sektörde çalışan kişilerin sıklıkla karşılaştığı, işyerinde gerçekleşen ve belirli bir süre devam eden, kişiyi işyerinden ayrılmaya zorlayan, işyerinde çalışmasını engelleyen ve psikolojik olarak yıpratan baskılayıcı, bezdirici, yıldırıcı sistematik davranışların bütünü olarak tanımlanabilir.

Bir davranışın tek başına mobbing sayılması mümkün değildir. Zira, mobbing denildiğinde akla bir “davranışlar bütünü” gelmelidir. Tek seferlik olaylar başlı başına huzur bozucu olsa, hatta tek başına işçi-işveren ilişkisini çekilmez hale getirecek nitelikte olsa bile, mobbing kapsamında değerlendirilmemektedir. Bu davranışların belirli bir süre, tekrarlanan eylem ve işlemlerle yapılması gerekmektedir.

Mobbing Davası Açmak

Uygulama Alanları

Mobbingle ilgili yürütülecek hukuki süreç, titizlikle ele alınmalı ve yasal yollara başvurmadan önce mobbingin ispatı adına elde bulunan tüm deliller toplanmalı, uygun bir olay örgüsü ile Mahkemeye sunulmalıdır.

Aksi halde, kişi, iddialarını ispatlayamama durumu ile karşılaşır ve bu da hiç istenmeyen sonuçlara yol açar.

Mobbinge uğrayan kişinin, bundan dolayı manevi tazminat talep etme hakkı bulunmaktadır.

Mobbing davası adı altında tamamen ayrı bir dava türü bulunmamakta ve mobbingten kaynaklanan davalar, manevi tazminat davası olarak görülmektedir. Bu nedenle mobbing teşkil eden son eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç iki yıl içinde bu davanın açılması mümkündür.

Avukat kadromuz, mobbing hukukunun tüm inceliklerine vakıf olup ele aldığı davaları titizlikle yürüterek başarıyla sonuçlandırmaktadır.

Mobbing Nedir yazımızı ve Mobbing Davası yazımızı okuyarak mobbinge uğrayan kişinin başvurulabileceği yasal yollar hakkında daha detaylı bilgi alabilir, mobbing avukatı olarak sizi temsil etmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

MERKEZ OFİS
Armada İş Merkezi Kat: 12 No:18 Yenimahalle/Ankara
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pzt-Cum: 9:00 – 18:30
Cts: 9:00-16:00

DANIŞMA HATTI

Kor Avukatlık ve Danışmanlık. Bu sitede bulunan bütün içerik, Türkiye Barolar Birliği’nin Meslek Kurallarına uygun şekilde tasarlanmış olup sadece bilgilendirme amaçlıdır.                             

Copyright © KorHukuk 2020