Önleyici Hukuk Hizmeti

Önleyici Hukuk Hizmeti

Önleyici Hukuk Hizmeti kapsamında, Kor Avukatlık ve Danışmanlık olarak, ticari işletmelerin, yerli ve yabancı yatırımcıların ve kurumsal şirketlerin tüm faaliyetlerinin hukuka uygun şekilde yürütülmesini hedeflemekte, danışanlarımızın herhangi bir hukuki ihtilaf yaşamasının önüne geçmeye çalışmaktayız.

Önleyici Hukuk Hizmetinin Amacı Nedir?

Amaç

Önleyici hukuk hizmetinin amacı, kısaca, gerçek ve tüzel kişilerin yaptıkları eylem ve işlemler neticesinde zarara uğrama tehlikesinin önüne geçilmesidir.

Önleyici hukuk hizmetleri ile, danışanlarımızın tüm faaliyetlerin hukuka uygun olarak yürütülmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda, Müvekkillerimizin gerek günlük hayatta gerek profesyonel meslek hayatlarında yaptıkları tüm işlemler bakımından bir risk değerlendirmesi yapılmakta, risk değerlendirmesi neticesinde ortaya çıkan sonuca göre işlemler gerekirse revize edilmekte, bazen de bu işlemin yapılması tamamen engellenmektedir. Böylece, gerçek ve tüzel kişilerin yapacakları tüm eylem ve işlemlerde maddi ve manevi zarara uğrama tehlikesi bertaraf edilmektedir.

Önleyici Hukuk Hizmeti Kapsamına Neler Dahildir?

Kapsam

Gerçek ve tüzel kişilerin yasal yükümlülüklerini eksiksiz şekilde yerine getirmesi için azami gayret göstermekte olan avukatlarımız, tüzel kişiler bakımından şirketin kendi çalışanları ve üçüncü kişilerle gireceği tüm hukuki ilişkilerin düzenlenmesi, ilgili sözleşmelerin hazırlanması, sözleşme inceleme ve revize işlemleri, güncel mevzuat değişiklikleri hakkında bilgilendirme notlarının hazırlanması, gerekli görüldüğü takdirde kurum içi eğitimlerin verilmesi gibi iş ve işlemleri yürütmektedir.

Kurumsal şirketlerin kendi çalışanları ile ilişkileri düzenlenirken 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında yasal yükümlülüklere uygun davranılmaması halinde sıklıkla uyuşmazlıklar dava yoluyla çözümlenmeye çalışmakta, bunun neticesinde şirketler belgelendirme yükümlülüklerini gereği gibi yerine getirmediği için veyahut Kanun’da belirlenen diğer yükümlülüklere uygun davranmadıkları için büyük maddi kayıplara uğramaktadır.

Ofisimiz, işçi işveren ilişkilerinin düzenlenmesi ve tüm faaliyetlerin hukuka uygun yürütülmesi için Müvekkil şirketlerin ilgili birimleriyle ortaklaşa çalışma sürdürmekte ve önleyici hukuk hizmeti kapsamında herhangi bir ihtilaf yaşanmasının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Kor Avukatlık ve Danışmanlık, ayrıca, fikri ve sınai haklar alanında çalışmakta ve KVKK uyum süreci danışmanlığı yapmaktadır.

Önleyici Hukuk Hizmeti Aldığımda Ne Kadar Ücret Ödemem Gerekir?

Önleyici Hukuk Hizmeti aldığınızda ödemeniz gereken tutar, seçeceğiniz hizmetin kapsamına göre değişiklik gösterir.

Detaylı bilgi için sitemizde bulunan iletişim formu aracılığı ile yahut elektronik posta yoluyla ofisimizle iletişime geçmeniz ve almak istediğiniz hizmeti açıklamanız halinde, size özel olarak hazırladığımız fiyat teklifinin tarafınıza gönderilmesi sağlanacaktır.

İletişim

MERKEZ OFİS
Armada İş Merkezi Kat: 12 No:18 Yenimahalle/Ankara
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pzt-Cum: 9:00 – 18:30
Cts: 9:00-16:00

DANIŞMA HATTI

Kor Avukatlık ve Danışmanlık. Bu sitede bulunan bütün içerik, Türkiye Barolar Birliği’nin Meslek Kurallarına uygun şekilde tasarlanmış olup sadece bilgilendirme amaçlıdır.                             

Copyright © KorHukuk 2020