Şirketler Hukuku

Şirketler Hukuku

Şirketler hukuku alanında, Kor Avukatlık ve Danışmanlık ofisi olarak orta ve büyük ölçekli ticaret şirketlerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Ofisimiz, başlangıçta münhasıran şirketler hukuku kapsamında hizmet vermek üzere kurulmuş, bu alanda uzmanlaşıp Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde kurumsal avukatlık firmaları arasında tanınır hale gelmiştir.

Şirketler Hukuku Kapsamı

Şirket Avukatı Hizmetlerimiz

Kurumsal şirketlere verdiğimiz şirket avukatı hizmeti kapsamında, şirketin tüm faaliyetlerini hukuka uygun olarak yürütmesi ve girdiği ticari faaliyetlerde herhangi bir hak kaybı veya ihtilaf yaşanmasının önüne geçmek başlıca amacımız olup; Müvekkil şirketin faaliyet gösterdiği sektördeki gelişmeler ve güncel mevzuat hükümleri düzenli olarak takip edilmekte, bu kapsamda doğmuş uyuşmazlıkların yasal takibi yapılmakta ve yeni bir uyuşmazlığın doğmasının önüne geçilebilmesi adına gerekli hizmetler verilmektedir.

Yerli ve yabancı sermayeli şirketlerin kuruluşu, genel kurul işlemleri, yapısal ve kurumsal iş takibi, birleşme, bölünme ve tür değiştirmelerde süreç yönetimi ve hukuki danışmanlık, sermaye artırım ve azaltma işlemleri,

şirket kuruluşu ve esas sözleşmenin hazırlanması, tescile ilişkin tüm idari işlemlerin yönetimi, ruhsat işlemleri, yabancı çalışanların Türkiye’de ikamet ve çalışma izninin alınması, üçüncü kişilerle olan hukuki ilişkilerin düzenlenmesi, şirketler arası veya üçüncü kişilerle olan her türlü sözleşmenin hazırlanması, revize edilmesi gibi tüm iş ve işlemler tarafımızca şirket menfaatleri en üst düzeyde gözetilmek suretiyle yapılmaktadır.

Şirketler Hukuku

Hangi Sektörlerde Hizmet Vermekteyiz?

Özellikle gümrük, enerji sektörü, maden sektörü, lojistik sektörü ve inşaat sektöründe çalışan firmaların hukuki uyuşmazlıkları tarafımızca takip edilmektedir.

Şirketler hukuku alanında verdiğimiz danışmanlık hizmetinde, şirketin iştigal ettiği faaliyet alanına yönelik yasalara uygun, pratik ve etkili çözümler sunmaktayız.

Şirketler hukuku kapsamında verdiğimiz hizmet dahilinde, şirket avukatı olarak İş Kanunu çerçevesinde zorunlu olan arabuluculuk müzakereleri yürütülmekte ve bu sayede ihtilafların dava açılmadan ve şirket açısından maddi olarak daha avantajlı şekilde çözülmesi sağlanmaktadır.

İletişim

MERKEZ OFİS
Armada İş Merkezi Kat: 12 No:18 Yenimahalle/Ankara
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pzt-Cum: 9:00 – 18:30
Cts: 9:00-16:00

DANIŞMA HATTI

Kor Avukatlık ve Danışmanlık. Bu sitede bulunan bütün içerik, Türkiye Barolar Birliği’nin Meslek Kurallarına uygun şekilde tasarlanmış olup sadece bilgilendirme amaçlıdır.                             

Copyright © KorHukuk 2020