Ticaret Hukuku

Ticaret Hukuku Avukatının Önemi

Ticaret hukuku avukatı olarak ofisimiz, 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ve ilgili yasal Mevzuat hükümleri çerçevesinde, ticari işletme hukuku ve şirketler hukukuna ilişkin avukatlık ve hukuki danışmanlık faaliyeti yürütmekte olup bir ticari işletmenin faaliyetinden doğabilecek her türlü uyuşmazlık, ofisimizin alanında uzman ticaret hukuku avukatı kadrosu tarafından başarıyla çözümlenebilmektedir.

Ticaret Hukuku Avukatı Hizmetlerimiz

Amaç ve Kapsam

Ticaret hukuku için çok kısa ve basit bir tanım yapmak gerekirse; ticaret hukuku, ticaretle ilgili faaliyetleri düzenleyen hukuk dalıdır.

Kıymetli evrak hukuku, ticari işletme hukuku, sözleşmeler hukuku, marka hukuku, rekabet hukuku gibi hukuk dallarının tamamı esasen ticaret hukuku kapsamına girmektedir.

Ticaret hukuku avukatının önemi özellikle önleyici hukuk hizmeti bağlamında ortaya çıkmakta ve ticari işletme faaliyetlerinde herhangi bir hukuki uyuşmazlık yaşanmasının önüne geçmesi, doğmuş uyuşmazlıkların mümkün olduğu kadar kısa süre içinde etkin ve kesin çözümlerle sonuçlandırılması amaçlanmaktadır. Yasal yükümlülüklerin yerine getirilmemesi yahut risk değerlendirilmesi yapılmadan bazı ticari faaliyetlere girişilmesi neticesinde kimi zaman ticari işletmeler, varlığının tamamen sona ermesi tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır.

Ticaret hukuku avukatının başlıca önemi, bu tehlikenin bertaraf edilmesinden ibarettir.

Ticaret Hukuku

Uygulama Alanları

Ticaret hukuku avukatı olarak verdiğimiz hizmet kapsamında:

 • Ticari sözleşmelerin hazırlanması, revize edilmesi ya da müzakere süreci yönetimi,
 • Ticari imtiyaz sözleşmeleri, acentelik sözleşmeleri, bayilik sözleşmeleri gibi sözleşmelerin hazırlanması,
 • Ticari temsilciliğe ilişkin sözleşmelerin hazırlanması,
 • Alım satım sözleşmelerinin hazırlanması,
 • Gizlilik sözleşmelerinin hazırlanması,
 • Tüm bu sözleşmelerin değerlendirilmesi, revize edilmesi,
 • Adi ortaklıkların (konsorsiyum) kurulması ve adi ortaklıklardan doğan tüm uyuşmazlıkların çözümü,
 • Kıymetli evrak hukukuna dair tüm uyuşmazlıkların çözümü,
 • Dava ve icra takiplerinin yürütülmesi,
 • Konkordato süreci yönetimi,
 • Marka patent başvuruları ve sınai mülkiyet haklarının ihlalinden doğan tazminat davalarının yürütülmesi

gibi faaliyetler yer almaktadır.

Kor Avukatlık ve Danışmanlık bünyesinde, kurumsal şirketlere iş hukuku konusunda danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmekte, şirket içi gerekli düzenlemelerin yapılması, şirket personel alım sözleşmelerinin hazırlanması, işten çıkarma prosedürüne dair tüm işlemlerin yapılması ile işçi ile işveren arasında hukuki uyuşmazlık yaşanmasının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Önleyici hukuk hizmetinin alınmaması halinde; çoğu zaman hukuki uyuşmazlıklar doğmakta olup bu uyuşmazlıkların çözümü noktasında ofisimiz yargı yolunun her aşamasında vekil olarak müdahil olabilmektedir.

Alanında uzman bir ticaret hukuku avukatı ile çalışılması, ticari işletme bakımından maddi ve manevi kayıplara uğranmaması açısından oldukça önemlidir.

İletişim

MERKEZ OFİS
Armada İş Merkezi Kat: 12 No:18 Yenimahalle/Ankara
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pzt-Cum: 9:00 – 18:30
Cts: 9:00-16:00

DANIŞMA HATTI

Kor Avukatlık ve Danışmanlık. Bu sitede bulunan bütün içerik, Türkiye Barolar Birliği’nin Meslek Kurallarına uygun şekilde tasarlanmış olup sadece bilgilendirme amaçlıdır.                             

Copyright © KorHukuk 2020